מה זה?

תמונה שווה אלף מילים, ובעידן של ריבוי נתונים (ביג דאטה!) אין תחליף להמחשה גרפית פשוטה של המידע הדרוש לקבלת החלטות. המחשת הנתונים הרלוונטים, לרוב באמצעות דשבורד (לוח בקרה,אבל אל תקראו לו ככה), עוזרת לקבל את כל המידע באופן בהיר ונוח, מה שמאפשר קבלת החלטות טובה ומהירה יותר.

כדאי לדעת

הדשבורד מסייע לארגונים להפוך ל"מונחי דאטה" ומאפשר לקבל החלטות חכמות ומבוססות נתונים גם אם אלו דינמיים ומשתנים כל הזמן - במקום לפעול על סמך הנחות או, רחמנא ליצלן, תחושות בטן. דשבורד עשוי היטב יכול להקל מאוד על קבלת ההחלטות.

לרשימת הספקים בעמוד "אודות המכרז" >>

שלבי העבודה בתהליך התכנון
הכרחי בתהליך
אפיון דשבורד

מה זה?

בשלב האפיון ממפים את הצרכים השונים של מי שעתידים להשתמש בדשבורד, ובוחרים לפיהם את הנתונים שיוצגו בו באופן גרפי על גבי מסך אחד או כמה מסכים. בסופו של שלב זה נקבל מסמך אפיון מפורט ו/או מוק-אפ (דגם) של הדשבורד.

כדאי לדעת

חשוב להציג את הנתונים באופן כמה שיותר ברור, כך שיענו על צרכי המשתמשים באופן אינטואיטיבי, מהיר וקופץ לעין. כדאי להקפיד על עיצוב פשוט ונקי, עם מחוות וצבעים שהמשתמשים כבר מכירים (כמו אדום לשלילי וירוק לחיובי).

תוצרים

מסמך אפיון עסקי ומסמך אפיון טכנולוגי 
 

הכרחי בתהליך
הקמת דשבורד

מה זה?

פיתוח ו"חיבור" של הדשבורד למערכות המידע בארגון על בסיס האפיון שביצענו בשלב הקודם.

כדאי לדעת

מאחר שלרוב בונים את הדשבורד על בסיס מוצרי מדף שקיימים בשוק, זה השלב שבו כדאי לוודא שהפיתוח תואם מבחינת הנראות והפונקציונליות למה שהגדרנו בשלב האפיון, ושלא נותרו "שאריות" מיותרות ממוצר המדף המקורי.

תוצרים

דשבורדים (מותאמים אישית ככל הניתן) עובדים, בוצע תהליך הטמעה בקרב משתמשי הקצה 
 

כדאי שיהיה בתהליך
תחזוקה

מה זה?

עבודת התחזוקה השוטפת של הדשבורדים כוללת טיפול בתקלות ובאגים, תמיכה שוטפת
במשתמשים והוצאת דו"חות מעקב.

כדאי לדעת

עם הזמן ייתכן שחלק מהנתונים המוצגים בדשבורד ייהפכו לא רלוונטיים, או להיפך - יווצר צורך להוסיף לו נתונים חדשים. רצוי לערוך מדי פעם שינויים ותיקונים בדשבורד, ובמקרים מסוימים לבנות דשבורדים חדשים לחלוטין.

תוצרים

ליווי של המשתמשים, הטמעה בכל ההדרגות בארגון